TÜMOSAN Motor ailesi çevre bilinci ile yeniden şekilleniyor

Bu kapsamda da 07 Mart 2022 tarihinde TÜMOSAN’ın talebi ile TSE yetkilileri ve Bakanlık ile gerçekleştirilen seri toplantılarla, sertifikasyon çalışmaları kapsamında TÜBİTAK üzere ehil bir kurumun TSE önderliğinde akredite edilmiş test merkezi haline getirilerek tüm dalın hizmetine açılmasına imkan sağlanmasını teklif etti.

Bu teklif Bakanlığın Teknoloji ve Sanayi nezdinde kabul görerek ve denetlenerek TÜMOSAN’ın geliştirdiği FAZ-V emisyonlu motorların TSE ve TÜBİTAK kurumlarının çalışmalarına katkıları ile yürütülmesine karar verildi.

Türkiye Yeniyüzyılı’nda kıymetli gayelerden biri olan 2053 net sıfır emisyon maksadı ve TÜMOSAN’ın, gücünü etraf şuurundan alan teknoloji yaklaşımı ile emisyon standartlarına uygun Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemine Sahip Stage V motorunu geliştirdi.

27 AB üye devletinin tamamında geçerli olan Stage V emisyon mevzuatı yalnızca yurt içinde değil, yerli ve ulusal motorumuzun entegre edildiği tüm eserlerin yurt dışı ihracat potansiyeli için de değerli bir mihenk taşı hüviyetindedir.

TÜMOSAN Stage V Motor ailesi 3 ve 4 silindirli motorlarımızda 130 beygir gücüne kadar Daha PAK, Daha GÜÇLÜ, Daha EKONOMİK ve Daha VERİMLİ bir kullanım sunmaktadır.

“Doğanın teknoloji ile harmanlanmış en güçlü hali” olarak tasarlanan motor ailesi, başta traktör eser gamı olmak üzere farklı uygulama alanlarımızda da entegrasyon süreçleri ile kademeli olarak hayata geçecektir. TÜMOSAN orta ve uzun vadeli planda kelam konusu emisyon düzeyinde 255 beygir gücüne ulaşmayı hedeflemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir