Bazı Yeşil Sol Parti milletvekili adayları ve ESP’lilere gözaltı

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) sabaha karşı yapılan konut baskınlarında birçok partilinin gözaltına alındığını duyurdu. Partinin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda gözaltında olanların isimleri paylaşıldı.

Parti açıklamasında “Faşizm partimize yeni bir siyasi taarruz düzenliyor. Bu sabaha karşı bir çok vilayette yapılan konut baskınlarında Eş Genel Liderimiz Şahin Tümüklü de dahil olmak üzere çok sayıda yoldaşımız gözaltına alındı. Siyasi polisin saldırısı devam ediyor” denildi.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığı bilgilere nazaran, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 kentte operasyon düzenlendi. Gözaltına alınanlar arasında Etkin Haber Ajansı (ETHA) editörü Nadiye Gürbüz ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekilli adayları da bulunuyor.

Ezilenlerin Hukuk Ofisi, Twitter hesabından “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında çok sayıda ESP, SKM, ETHA ve SGDF’li müvekkilimizin konutlarına düzenlenen polis operasyonuyla gözaltına alındığını öğrendik. Belgede kapalılık ve avukat kısıtlılığı var” paylaşımı yapıldı.

Gözaltındaki isimler şöyle:

ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, ETHA editörü Nadiye Namoğlu Gürbüz, ESP PM üyesi Uğur Ok, Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı Burcu Ayyıldız, Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili Adayı Meryem Yıldırım, Yeşil Sol Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Müslüm Koyun, Serdal Işık, Leyla Can, Sadrettin Polat, Selfinaz Göçmen, Hasan Polat, Sinem Çelebi, Kalender Polat, Merve Havalı, Bedran Çoğaltay, Adnan Özcan, Ebrar Uz, F. Deniz Kanpolat, Tuncay Yıldırım İtina. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir