Yıldırım: Tezgah büyük; 6’lı, 7’li değil 12’liye kadar çıkıyor

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen ‘Lojistik ve Mobilya Bölümleri Kıymetlendirme Toplantısı’na katıldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı ve AK Parti milletvekilleriyle birlikte katıldığı programdaki konuşmasında 12 yıllık milletvekilliği devrinin son günlerini yaşadığını ve bugüne kadar İzmir’in sıkıntılarını çözmek için Ankara’daki ilişki noktası olarak misyon yaptığını belirten Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

KÖPRÜ, YOL OLMAZSA YİYECEK EKMEĞİN DE OLMAZ: Yaz aylarında Foça, Aliağa, Dikili’ye giderken yolun hali neydi? Bölünmüş yola çevirdik. Kuzey Ege Otoyolu’nu hizmete aldık. O bile yetmeyecek. İzmir-İstanbul Otoyolu’nu İzmir’den de İstanbul’dan da eş vakitli olarak açtık. ‘Yol, köprü yenmez’ diyenler var ya köprü, yol olmazsa yiyecek ekmeğin de olmaz. Altyapı olmazsa ihracatınızla övünemezsiniz.

ADAYLAR ORTASINDA KUTUPLAŞMA OLDU: Bu seçim bizim 16’ncı seçimimiz. Farklı kılan bir şey var. Muazzam bir ayrışma var. Adaylar ortasında bir kutuplaşma oldu. Artık bunun ortaya çıkardığı bir kuşku olabilir. İnsanlarda kuşku var, gelecek planlarını ertelemesi çok olağandır. Olağan piyasa düzeneğini bozar. Bunun süreksiz bir şey olduğunu bilmenizi istiyorum. 15 gün sonra bu hususlar gündemden çıkacak.

TÜRKİYE SEÇİMİ OLMAKTAN ÇIKTI: Bu seçim üzülerek tabir ediyorum ki bugüne kadar yaptığımız seçimlere benzemiyor. Artık Türkiye seçimi olmaktan çıktı. Bakıyorum, herkes bu seçimle ilgileniyor. Amerika, Avrupa, Türk dünyası, Orta Doğu bu seçimle ilgileniyor. Bu bizi çok sevdiklerinden mi?

Biden, ‘Türkiye ilgili gayelerimizi, düşündüklerimizi darbeyle, dayatmayla yapamadık. Bu sefer muhaliflerle birlikte çalışacağız. Tayyip Erdoğan’ı seçtirmeyeceğiz’ diye açık söylüyor. Niçin Tayyip Erdoğan’ı amaç alıyorlar? Zira Erdoğan edilgen bir önder değil. Bölgede maksatları var.

6’LI, 7’Lİ DEĞİL 12’LİYE KADAR ÇIKIYOR: 20 yılda bize dokunamamalarının sebebi Türkiye’deki güçlü idare ve güçlü başkan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tehlike ve tehdit büyüktür. Seçim kazanma ismine, çok büyük bedeller ödeyerek terörü büsbütün denetim aldığımız bu durum aksine çevrilmek isteniyor. Tercih yapacağız. Ya vatandaşın hayatı ya bunların kirli emelleri. Oyun büyüktür, tezgah büyüktür. Karşı adaya kelamımız yok. O adayın iradesi dışında bir yapılanma, yönlendirme mevcuttur. Terör örgütleri ile hudutlu değildir. Onun ardındaki sahipleri de işin içindedir. Aslında 7’li, 6’lı değil 12’liye kadar çıkıyor. Bunların unuttuğu şey Türk milleti. Türk milleti Atatürk’ün çizdiği yolda hak ettiği yanıtı en güzel halde verecektir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir