Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) Nedir, HDP ile İlişkisi Ne? Yeşil Sol Parti Seçime Girecek mi?

Siyaset gündeminin en hareketli günlerini yaşadığımız bir devrin içerisindeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin adım adım yaklaşmasıyla birlikte siyaset dünyasında sular durulmuyor. 14 Mayıs’ta yapılacağı düşünülen seçimlere hangi partilerin katılacağı tartışılırken Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) gündem oldu. Peki Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) nedir? Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) ile HDP ortasındaki ilişki ne? Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) seçimlere katılacak mı?

Detayların tamamı içeriğimizde…

Tüm Türkiye’nin gündeminde 13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yer alıyor. Vatandaşlar siyaset dünyasında yaşanan hareketliliği yakından takip ediyor.

Seçimlerin süratle yaklaşmasıyla birlikte cumhurbaşkanı adayları ve yeni ittifaklar belirli oluyor.

Gündemin son derece hareketli olduğu anlarda Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçime girme yeterliliğine sahip partiler listesinde güncelleme yaptı.

YSK, 36 siyasi partinin katılacağını açıkladığı listesine Yeşil Sol Parti (Yeşiller ve Sol Gelecek) ve Yine Refah Partisi’ni de ekledi.

Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) Nedir?

Yeşil Sol bir öteki ismiyle Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile gündeme gelen bir parti oldu. Uzun zamandır kulislerde dolaşan bilgilere nazaran, Yeşil Sol Parti’nin HDP’nin kapatılması halinde seçimlere gireceği konuşuluyordu.

Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) ile HDP Ortasındaki Bağlantı Ne?

HDP idaresi, partilerinin kapatılma davası için 11 Nisan günü kelamlı savunma vermeye hazırlanıyor. En geç 10 Nisan’da milletvekili aday listelerinin teslim edilmesi gerekiyor. Şayet HDP 14 Mayıs seçimlerinden evvel kapatılırsa riske girmecek. Bu ihtimali göz önünde bulunduran HDP bu türlü bir durum yaşanırsa tamamen Yeşil Sol Parti’yle seçime gidebileceği konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir