Yeni Şafak yazarı İmamoğlu’na verilen cezaya tepki gösteren AKP’lileri eleştirdi: Her devrin adamı zatlar

Yeni Şafak muharriri ve eski Emniyet İstihbarat Daire BaşkanıBülent Orakoğlu, bugünkü yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği savıyla açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus ve siyasi yasak cezası verilmesine reaksiyon gösteren AKP’lileri eleştirdi. 

İmamoğlu’na verilen cezanın “haklı” olduğunu  savunan Orakoğlu, “AK Parti içindeki AKP’liler ve birtakım işgüzar yazarlar 2023 seçimlerinde yargıda İmamoğlu’na verilen ceza için Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girip açıklama yapmasını istiyorlar. Her periyodun adamı olan bu zatlar, ne istiyorlar nasıl bir açıklama yapılmasını istiyorlar anlamak mümkün değil!” görüşünü lisana getirdi.

İmamoğlu’na verilen cezaya reaksiyon gösteren bu isimlerin, Türkiye’de yargının bağımsızlığını tartışmaya açan devlet ve iktidar zıddı çevrelerin tesirinde hareket ettiğini yazan Orakoğlu, şöyle devam etti: 

“Bu şahıslar İmamoğlu’nun bu kararla mağdur olduğu ve açıklama yapılmazsa ‘Millet 2023 seçimlerinde bunun hesabını sorar’ biçiminde muhalefetten (Millet İttifakı’ndan) daha fazla AK Parti ve hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dahi eleştirerek açıkça seçimlerin kaybedileceğine yönelik kehanette bulunuyorlar. Misal olarak da İstanbul’da Yüksek Seçim Kurulu kararıyla 2019 yılında tekrarlanan büyükşehir belediye başkanlığı seçimini örnek gösteriyorlar. 31 Mart’ 2019’daki yerel seçimleri 13 bin 729 oy farkla kazanan İmamoğlu, seçimlerin tekrarında bu kere rakibi Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Binali Yıldırım’a yaklaşık 800 binden fazla oy fark atmıştı.

‘Eğer üst mahkemeler kararı onaylarsa, AK Parti 2023 seçimlerinde benzeri bir hezimet yaşayacaktır’ eleştirisi yahut örtüsü altında temennilerini lisana getiriyorlar. Bu çevreler İmamoğlu’na hak etmediği bir paye vererek Lider Erdoğan ile İmamoğlu’nu birebir kefeye koyarak İmamoğlu için ‘Erdoğan’ın mukadderatını yaşıyor’ hadsizliğinde bulunuyorlar.”

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir