Yeni Marvel filmlerinin tarihleri açıklandı

Sony‘nin Örümcek Adam Evreni olarak bilinen kendi Marvel Evreni‘ne ilişkin pek çok yeni proje var. Stüdyo, isimsiz iki Sony/Marvel sinemasının tarihlerini 8 Kasım 2024 ve 27 Haziran 2025 olarak belirlediklerini duyurdu.
Şimdi, bu gizemli yeni Sony Marvel sinemalarının hangileri olacağı konuşuluyor.

Filmlerin isimlerine dair pek çok spekülasyon olsa da 8 Kasım 2024 tarihi için kestirimler “Venom 3”ten yana tartıda. Variety, kısa müddet evvel Venom’un devam sinemasının Ekim 2024’te sinemalarda gösterime girmeyi hedeflediğini öne sürmüştü. Kasım 2024’te vizyona giren, iddia edildiği üzere Tom Hardy’li Venom olursa, Universal ve Warner Bros’un isimsiz projelerinin yanı sıra 22 Kasım’da vizyona girecek olan “Gladyatör 2” ile de rekabet etmesi gerekecek.

27 Haziran 2025 tarihine gelince, kimileri bunun Tom Holland başrollü bir sonraki Örümcek Adam sineması olabileceğini varsayım ediyor. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, ortalarında Kevin Feige ve Amy Pascal’ın da bulunduğu Marvel ve Sony yöneticileriyle bir sonraki sinema hakkında görüşmeler yaptığını söyledi.

Sony’nin sıradaki Marvel sinemaları ise 6 Ekim’de “Kraven the Hunter”, Ocak 2024’te “El Muerto” ve 16 Şubat 2024’te gösterime girecek olan “Madame Web”. Bu sinemaların ve vizyon tarihi belirlenen isimsiz projelerin yanı sıra “Jackpot” ve “Nightwatch” sinemaları de geliştirme etabında.

SON ÖRÜMCEK ADAM SİNEMASI REKOR KIRDI

Öte yandan Sony’nin son Örümcek Adam sineması “Spider-Man: Across the Spider-Verse” bu ay başında vizyona girdi ve “The Üstün Mario Bros. Movie”den sonra 2023’ün en yüksek ikinci açılış hasılatını elde etti. Sinema, iki hafta içinde dünya çapında 412 milyon dolarlık gişe sayısına ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir