TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman? İlk evim kampanyası çekiliş sonuçları! TOKİ İstanbul kura çekimi tarihi

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesinde kura çekimi sürmeye devam ediyor. TOKİ tarafından İstanbul’da yapılacak olan kura çekimi sonrasında 50 bin konut için hak sahibi belirlenecek. Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde yapılacak olan kura çekiminin tarihleri muhakkak oldu. Pekala, TOKİ İstanbul kura çekimi ne vakit?

Bakan Murat Kurum duyurdu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız TOKİ eliyle hayata geçirilen ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli zelzeleler nedeniyle orta verilen Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağı “İlk Evim” projesinde kura çekimleri İstanbul ile sona eriyor.

250 bin toplumsal konutun kurası 81 vilayette 3,5 ay üzere kısa bir müddette tamamlandı. İstanbul için 50 bin toplumsal konutun kurası Tuzla, Çatalca, Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde 16 Mart- 19 Nisan tarihleri ortasında noter huzurunda çekilecek.

Bakan Murat Kurum, İstanbul’daki kura çekimleriyle ilgili yaptığı toplumsal medya paylaşımında “İlk Evim’de İstanbul zamanı! 50 bin toplumsal konutumuz için 16 Mart’ta kuraları çekmeye başlıyoruz.” sözlerine yer verdi.

TOKİ İstanbul kura çekimi ne vakit?

TOKİ tarafından İstanbul için 50 bin toplumsal konutun kurası Tuzla, Çatalca, Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde 16 Mart- 19 Nisan tarihleri ortasında noter huzurunda çekilecek.

50 bin konut için hak sahipleri belirlenecek

TOKİ “İlk Meskenim Birinci İş Yerim” projesi kapsamında İstanbul’da toplamda 50 bin konut inşa edecek.

İstanbul Avrupa Yakası Arnavutköy-Başakşehir-Esenler 28 bin 340 konut, İstanbul Çatalca İlçesi 540 konut, İstanbul Silivri İlçesi Selimpaşa 200 konut ve İstanbul Tuzla İlçesi 20 bin 920 konut olmak üzere toplamda 50 bin konut sahibine teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir