Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın müzik ve sahne sanatları alanında yaratıcılığı teşvik etmek ve Türk bestekarları yeni eserler yaratmaya özendirmek hedefiyle bu yıl altıncısını düzenlediği ‘Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nın ödül merasimi yapıldı.

Bu yıl viyolonsel-piyano ikilisi için düzenlenen müsabakada finale kalan eserler Cello Piano Duo olarak da bilinen eğitimci ve virtüözler Dilbağ Tokay ile Emine Serdaroğlu tarafından heyete seslendirildi.

FİNALDE ESERLER RUMUZLARIYLA YARIŞTI

Finale kalan ve viyolonselde Dilbağ Tokay’ın, piyanoda Emine Serdaroğlu’nun heyete icra ettiği dört eser rumuzlarıyla seslendirildi.

Müzik insanları  Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Oğuzhan Kavruk, Özkan Manav, Gülsin Onay ve Hasan Uçarsu’dan oluşan seçici konsey tarafından yapılan kıymetlendirme sonucunda bestekarların isimleri, kimlik zarfları açılarak ilan edildi.

Ulusal Beste Yarışması’nda bu yıl Yiğit Mert Erkmen birincilik, İmge Yağmur Tiryaki ikincilik, Baran Doğaç Ünal üçüncülük ve İrem Başer mansiyon mükafatını kazandı.

Birinciye 15 bin TL, ikinciye 12 bin 500 TL, üçüncüye ise 10 bin TL para ödülünün verildiği yarışta dört eser için bir de dijital albüm hazırlanacak. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir