İzmir’de sitede yangın çıktı: Binadan patlama sesleri duyuluyor

İzmir’in Narlıdere ilçesinde bulunan Folkart Sitesi’nde çıkan yangına itfaiye grupları müdahale ediyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Yenikale Mahallesi’ndeki 4 bloklu sitenin 8 katlı binasında şimdi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevlerin kısa müddette tüm binayı sardığı yangının akabinde olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Sıhhat takımı sevk edildi. Orman Bölge Müdürlüğüne ilişkin arazözler, Vilayet Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA’lar ile AFAD ve UMKE takımları de bölgeye yönlendirildi.

Zaman vakit patlama seslerinin duyulduğu yangın çıkan binanın sakinleri takımlarca tahliye edildi. Takımlar yangını denetim altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

BELEDİYE BAŞKANI ENGİN: ŞU ANA KADAR CAN KAYBI YOK

NTV yayınına telefonla katılan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yangın nedeniyle can kaybı yaşanmadığını söyledi. Engin, “Şu ana kadar çok şükür can kaybı bilgisi yok” dedi.

VALİ KÖŞGER: YANGIN BAŞLADIĞINDA BİNADA OTURANLAR TAHLİYE EDİLDİ

DHA’nın aktardığına nazaran, olay yerine gelen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Köşger, yangının başladığı sırada tüm binada oturanların tahliye edildiğini aktardı.

Daha sonra TRT Haber yayınına bağlanan Köşger, “Bir blok aşağı üst büsbütün yanmak üzere. Öbür bloklara sirayet etmesini engellemeye çalışıyoruz. Sevindirici olan şu; site yöneticisi yangın başladıktan sonra tüm site sakinlerini tahliye etmiş. İçeride canlı olmadığına dair bir bilgi var elimizde” diye konuştu.

Yangının kesin çıkış nedeninin şimdi muhakkak olmadığını söyleyen Köşger, “Bir anda parlayan bir yangından bahsediliyor. Bir patlama ve gerisinden yangından bahsediliyor. İlerleyen vakitte yapılan tetkiklerle anlaşılacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir