İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu ‘Yaş İtibarıyla Sınıra Geldim’ Sözleriyle Veda Etti!

Ramazan ayına sayılı günler kala Nihat Hatipoğlu gündeme geldi. Hatipoğlu, yaptığı toplumsal medya paylaşımıyla dikkat çekti. Ünlü ilahiyatçı, Twitter hesabı üzerinden bir veda bildirisi yayınladı. Hatipoğlu ‘Yaş prestijiyle da sona geldim’ sözlerini kullandı.

Ramazan ayının olmazsa olmaz isimleri ortasında gelen Nihat Hatipoğlu uzun yıllardır ekranlarda yer alıyor.

Belki bilenler vardır, ilahiyatçı olarak tanıdığımız Hatipoğlu tıpkı vakitte akademisyen ve rektördür.

Nihat Hatipoğlu, kurucu rektör olarak 4 yıldır vazife yaptığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden ayrıldığını duyurdu. Hatipoğlu veda iletisini toplumsal medyadan paylaştı.

18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine rektör olarak atanan Nihat Hatipoğlu, vazifesinden ayrıldı.

Hatipoğlu, ‘Dostlar. 4 yıl evvel Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Kurucu Rektör olarak atanmıştım. Bu müddette Kuruluşu tamamlayıp 3000 öğrenciye ulaştık.İslami ilimler ve Tıp Fakültesi başta olmak üzere bir çok programı başlattık.Bugün prestijiyle misyonum sona erdi.Tşk ederim” tabirlerini kullandı.

”Bilindiği üzere rektörlük misyonu 4 yıldır. Dört yılı doldurdum. Yaş prestijiyle da sona geldim.”

”Güçlü, heyecanlı ve dinamik bir üniversite devrettim. Yerime gelen arkadaşıma da muvaffakiyetler dilerimDini bildirimimiz son nefese kadar devam edecek inşaallah. Kâfi ki Allah razı olsun”

Nihat Hatipoğlu’nun Twitter paylaşımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir