Guy Ritchie, yeni filminin çekimlerine Antalya’da başlayacak

Yönetmenliğini Guy Ritchie‘nin üstlendiği, başrollerini Henry Cavill ve Eiza Gonzalez‘in paylaşacağı “The Ministry Of Ungentlemanly Warfare” sinemasının çekimleri Antalya’da EXPO botanik parkı ile kimi ilçelerde gerçekleştirilecek.

Yaklaşık iki yıl evvel başrollerini ünlü oyuncular Jason Statham, Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes ve Bugzy Malone‘nun paylaştığı Hollywood imali “Operation Fortune” sinemasının sahnelerinin tamamına yakınını Antalya’da çeken Ritchie, yeni sineması için de Antalya’yı tercih etti.

Senaristliğini Paul Tamasy ile Damien Lewis‘in üstlendiği Hollywood imali “The Ministry Of Ungentlemanly Warfare” sineması çekimleri de Antalya’da gerçekleştirilecek.

Çekimler Antalya’nın ilçelerinde yapılacak

Yönetmen Ritchie’nin kentteki ikinci sinemasına de yüklü olarak Antalya’da 2016’da ziyarete açılan Türkiye’nin birinci EXPO’sunun botanik parkı mesken sahipliği yapacak.

Çekim müsaadeleri geçen ay alınan sinema için EXPO alanında plato kurulumuna başlandı. Dev bir sinema platosuna dönüşen EXPO alanının yanı sıra Demre, Muratpaşa, İbradı, Konyaaltı, Kemer, Akseki, Serik, Finike, Alanya, Döşemealtı ve Manavgat ilçelerinde de çekimler yapılacak.

Botanik park ve tarihi semt Kaleiçi başta olmak üzere yerler, çekimlerine gelecek ay başlanacak sinema için hazırlanıyor. Sinema çekimleri nisana kadar devam edecek.

Savaş, dram ve tarihi içerikli sinemanın başrollerini İngiliz aktör Henry Cavill ile Meksikalı oyuncu ve müzikçi Eiza Gonzalez paylaşacak.

Filmin konusu

İkinci Dünya Savaşı devrinde geçen sinemanın konusu şöyle: “İngiliz ordusu Almanya ordusu tarafından hezimete uğratılmaktadır. Bu durum üzerine Winston Churchill, centilmen savaş kurallarını bir kenara bırakarak bir karşı atılım yapmak ister. Emeli, bir asker topluluğunu düşman sınırının gerisine gizlice sızdırmaktır. Askerler, hayati tehlikesi olan bu planı öldürülme ihtimallerini bilerek kabul eder. Sağlam bir birlik kurulmasıyla Naziler’e karşı kıymetli galibiyetler elde edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir