Fotoğraftan objeyi ayırmayı sağlayan iOS 16 özelliği çok sevildi

Apple’ın kısa bir müddet evvel sunduğu iOS 16 güncellemesi kimi kullanıcıların sorun yaşamasına neden olmuş olsa da tekrar de sunduğu yenilikçi özellikler de var. Bunlardan biri olan ‘konuyu art plandan kaldır’ özelliği yeni sunulmasına karşın hayli sevildi. Toplumsal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla iPhone kullanıcılarının bu özelliği çok sevdiği fark edildi.

iOS 16 ile gelen özellik toplumsal medyada ses getirdi

Eğlenceli paylaşımlar da yapmayı sağlayan bu yeni özellik, kullanıcıların fotoğraflardan çarçabuk nesneleri çekmesine ve farklı fotoğraflarla birleştirip kolajlar hazırlamasına imkan sağlıyor. Bu özellik en çok internette ‘meme’ olarak isimlendirilen viral paylaşımlarda kullanılacak üzere duruyor. Çünkü bu paylaşımlarda farklı görseller birbirleriyle birleştiriliyor ve komik içerikler ortaya çıkıyor.

Apple kelam konusu özelliğini şu halde tanımlıyor:

‘’Kullanıcılar artık bir fotoğrafın süjesini basılı tutup art plandan kaldırarak İletiler üzere uygulamalara yerleştirebiliyor. Bu özellik Ekran İmgesi, Süratli Bakış, Fotoğraflar, Safari ve çok daha fazlasında çalışıyor.’’

Özellik şu anda halihazırda A12 Bionic işlemci ve üstü iPhone modellerinde yani iPhone Xs ve üstü modellerde kullanılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir